Wręczenie Nagród Aureliusza

Kolegium honorowe nagrody Aureliusza na V Międzynarodowym Kongresie Psychiatrii Sądowej :

 

Krzysztof Eichstaedt -doktor nauk prawnych, sędzia Sądu Apelacyjnego w Łodzi, wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie, członek kolegium redakcyjnego Medical Science & Technology, autor oraz współautor kilkudziesięciu publikacji naukowych, z zakresu prawa karnego procesowego, materialnego i skarbowego, a także z pogranicza prawa i psychiatrii, w tym także Komentarza do ustawy o ochronie zdrowia psychicznego oraz Metodyki pracy biegłego psychiatry, psychologa oraz seksuologa w sprawach karnych, nieletnich oraz wykroczeń.

 

Piotr Gałecki - profesor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, kierownik Kliniki Psychiatrii Dorosłych, specjalista psychiatra, specjalista seksuolog, konsultant krajowy w dziedzinie psychiatrii, wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie, członek Rady Głównej do Spraw Społecznej Readaptacji i Pomocy Skazanym, autor licznych publikacji naukowych w czasopismach zagranicznych i krajowych oraz współautor wielu pozycji książkowych, w tym z tzw. pogranicza prawa i psychiatrii

 

Zbigniew Lew-Starowicz- prof. dr hab. med., psychiatra, psycholog, psychoterapeuta, krajowy konsultant w dziedzinie seksuologii, kierownik Zakładu Seksuologii Medycznej i Psychoterapii CMKP w Warszawie, kierownik Zakładu Psychoterapii i Rehabilitacji Seksualnej, Wydziału Rehabilitacji, Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, prezes Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, autor ponad 500 publikacji z zakresu psychiatrii, a zwłaszcza seksuologii. 


Kategoria: Postać - nagrodę wręcza pan Profesor Zbigniew Lew-Starowicz

Kategoria: Publikacja -  nagrodę wręcza Redaktor Prowadząca Serwis Zdrowie pani Justyna Wojteczek

Kategoria: Prawa Pacjenta - nagrodę wręcza  Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich pan Krzysztof Olkowicz


ZASADY ZGŁASZANIA KANDYDATÓW I PRZYZNAWANIA NAGRÓD

 

Termin zgłaszania kandydatów do poszczególnych nagród mija 31.03.2019 r.

Nagrody zostaną wręczone podczas Kongresu. Prosimy zgłaszać kandydatów wysyłając:

  • sylwetkę kandydatki/ta – maximum 1 strona maszynopisu A4
  • uzasadnienie przyznania nagrody – maximum 1 strona maszynopisu A4
  • proszę zgłaszać nominacje na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nagrody zostaną przyznane w 3 kategoriach:

1. Postać 

Dla osoby/organizacji szczególnie zaangażowanej w zbliżenie do siebie medycyny i prawa.

2. Publikacja 

Najbardziej znacząca publikacja z zakresu psychiatrii sądowej. Pozycja książkowa lub publikacja w czasopiśmie naukowym o szczególnie dużym znaczeniu dla tematyki psychiatrii sądowej. Także artykuł, materiał prasowy, medialny o dużej wartości edukacyjnej, informacyjnej czy popularno-naukowej. 

3. Prawa pacjenta

Dla osoby/organizacji działającej na rzecz praw pacjentów z zaburzeniami psychicznymi.

 


 

Laureaci nagród Aureliusza 2018

 

Kategoria: Postać - Profesor Józef Kocur

    

 

Kategoria: Publikacja - Justyna Wojteczek Redaktor Prowadząca Serwis Zdrowie

    

 

Kategoria: Prawa Pacjenta - Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich

    

 

 

Laureaci nagród Aureliusza 2017

 

Kategoria: Postać - Profesor Zbigniew Lew-Starowicz

 

Kategoria: Publikacja - Magister Anna Morawska

 


Laureaci nagród Aureliusza 2016

 

Kategoria: Postać


Profesor Józef Gierowski

Znany wszechstronnie wykształcony człowiek, doktor prawa, doktor habilitowany psychologii, profesor zwyczajny nauk medycznych. Specjalista psycholog kliniczny, certyfikowany psychoterapeuta i superwizor Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Od 1994 roku profesor w Instytucie Ekspertyz Sądowych w Krakowie. W latach 90-tych przez 5 lat pełnił funkcję Kierownika Zakładu Patologii Społecznej Katedry Psychiatrii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Przez ponad 10 lat kierował Zakładem Psychologii Lekarskiej, a od 2007 Pracownią Psychopatologii Sądowej Katedry Psychiatrii. Przez ostatnie pięć lat był Kierownikiem Katedry Psychiatrii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, a od 2015 roku jest profesorem w Uniwersytecie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej Oddziału w Katowicach. Ponadto przez 4 lata pełnił funkcję przewodniczącego Rady Naukowej Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie, a w poprzednich 10 latach był wiceprzewodniczącym.

Autor i współautor ponad 430 publikacji naukowych, z których zdecydowana większość, dzięki tak wszechstronnemu wykształceniu i zainteresowaniom, ma charakter interdyscyplinarny, łączący zagadnienia prawno - psychiatryczno - psychologiczne, co w sposób szczególnie znaczący, jest godne wyjątkowego uznania wybitnych zasług dla zbliżenia do siebie medycyny i prawa.

Kategoria: Publikacja


Redaktor Wiktor Ferfecki

Dziennikarz mediów ogólnopolskich, absolwent stosunków międzynarodowych w Szkole Głównej Handlowej, który przygodę z dziennikarstwem rozpoczął już na studiach, a od 2005 roku rozwijał swoje umiejętności i talent w dziale krajowym Życia Warszawy, w którym już wówczas zajmował się problemami służby zdrowia, polityką i sprawami społecznymi. Publikował w dziale krajowym Wprost, był także współtwórcą portalu internetowego Tvp.info, gdzie również zajmował się tematyką polityczną i śledczą. Przez lata był stałym współpracownikiem, a od 2013 roku jest już wyłącznie dziennikarzem, działu krajowego Rzeczpospolitej, w której zajmuje się głównie polityką, sejmową legislacją, służbą zdrowia i dziennikarstwem śledczym.

W sposób szczególny i znaczący przyczynił się na rzecz osób chorych psychicznie, przeciwdziałając ich stygmatyzacji oraz wykluczeniu społecznemu poprzez własną pracę oraz twórczość związaną z publikacjami w prasie ogólnopolskiej "Rzecznik walczy z psycholami", gdzie zwraca uwagę na istotny aspekt utrwalania negatywnego obrazu podmiotów leczniczych, poprzez używanie przez media pejoratywnych określeń w odniesieniu do osób chorych psychicznie, co znacząco utrudnia ich readaptację. A także poprzez artykuł "Elektowstrząsy wracają do łask", w którym przywraca istotny i znaczący wizerunek, jako nie tylko skutecznego, ale i bezpiecznego leczenia w przypadku ciężkich depresji czy psychoz.

Kategoria: Prawa Pacjenta


Ogólnopolska kampania społeczna "Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję."

Kampania społeczna, która w sposób szczególny odnosi się do coraz powszechniej pojawiającego się problemu społecznego związanego z depresją. Organizatorzy Kampanii zwracają uwagę w sposób medialny na potrzebę przełamania oporu, pokazania szerszej perspektywy i możliwości radzenia sobie z problemem depresji zarówno w odniesieniu do osób chorujących oraz ich rodzin, jak i osób, którym w jakiś sposób to zagadnienie jest bliskie. Celem kampanii jest przełamanie stereotypów, walka ze stygmatyzacją oraz zwrócenie uwagi Polaków na problemy osób chorujących na depresję, których w naszym kraju żyje około półtora miliona.

Nagrodę w imieniu kampanii odebrała Pani Joanna Chatizow

 

MIEJSCE KONFERENCJI

Hotel Ambasador Premium****
Adres: ul. Kilińskiego 145
90-315 Łódź
Kontakt: 0048 42 677 15 40,
E-mail: premium@hotelambasador.pl

ORGANIZATOR

Pharma2pharma Sp. z o.o.
ul. Klaudyny 38/117
01-684 Warszawa
tel.: 22 254 86 95
www.pharma2pharma.pl
konferencje@pharma2pharma.pl